جدیدترین مطالب میم مثل ماما

لکنت زبان در کودکان ۳۷

در دوره مدرسه نیز به لحاظ ویژگی های آن غالباً لکنت کودک تشدید می گردد. بویژه آنکه در کلاسهای دبستان همکلاسی های کودک بدون ترحم دربرابر تکرار کلمات عکس العمل نشان می دهند.

لکنت زبان در کودکان ۲۶

بديهی است كه ارتباط روزانه شما با كودک و توجه به نحوه گويايی او، شما را قادر می نمايد كه در مورد درک و بيان چگونگی اختلال گويايی فرزندتان به خوبی عمل كنيد.

صوت جعبه جمعه

از ریخت و پاش منزل خسته شدید؟ میخواهید که کودکتان نظم را در منزل رعایت کند و شما کمی استراحت کنید.

لکنت زبان در کودکان ۲۵

آيا وقتی كه او سعی می كند صحبت كند از او نمی خواهيد كه عجله كرده، زود حرفهايش را تمام كند؟ به عبارت ديگر آيا او را به تعجيل در سخن گفتن وادار نمی كنيد؟

لکنت زبان در کودکان ۲۴

به خاطر داشته باشيد كه بيشتر كودكانی كه لكنت دارند، به تدريج خوب شده، بعد از سنين خردسالی به لكنت خود ادامه نمی دهند.

لکنت زبان در کودکان ۲۳

شما بايد تا آنجا كه برايتان مقدور است، وقتی كه راجع به لكنت كودک صحبت می كنيد، سعی كنيد كماكان از اصطلاحات و عبارات توصيفی استفاده كنيد.

لکنت زبان در کودکان ۲۲

يكی از نظريه های بسيار معروف در زمينه لكنت، اين است كه لكنت زبان كودک زمانی شروع می شود كه اطرافيان كودک به گونه ای نسبت به ناروانی های كلامی طبيعی او واكنش نشان می دهند.

من یک مامان باردار و افسرده ۶

دوران بارداری و پس از زایمان با تغییرات روان شناختی و فیزیولوژیک بسیار مهمی همراه می شود.

لکنت زبان در کودکان ۲۱

پاسخ به اين سؤال كودک كه: «چرا من لكنت دارم؟» يكی از مشكل ترين كارهای شماست. اما شما می توانيد با توضيحی كوتاه، به بهترين نحو ممكن او را قانع نماييد.

نقش پدر آینده فرزندم ۵

متخصصان می گويند مردانی كه نسبت به شيردهی مخالف‌اند، افرادی هستند كه احساس می كنند بين آنها و همسرشان فاصله‌ای ايجاد شده است.

من یک مامان باردار و افسرده ۵

اگر خانمی تحت درمان با داروهای روان گردان باردار شود، بلافاصله باید از نظر تداوم درمان و مراقبت به روان پزشک مراجعه کند.

کودکت را بشناس ۵

یادتان باشد نه تنها شخصیت فرزند شما یگانه است بلکه روشی که شما برای رشد و تکامل شخصیت او به کار می برید هم منحصر به فرد است.

من یک مامان باردار و افسرده ۴

کارکنان بهداشتی باید دانش و نگرش مردم را در این زمینه به گونه ای ارتقا دهند که همگان باور کنند بارداری پدیده ای مقدس و طبیعی است و در آن صورت نگرانی کاهش می یابد.

من مامان چند قلوها ۳

به دنیا آمدن چندقلو‌ها چالش‌های پزشکی، تدارکاتی، مالی و احساسی زیادی برای والدین ایجاد می‌کند. اما به معنی افزایش منابع برای کمک به این خانواده‌ها نیز می‌تواند باشد.

من یک مامان باردار و افسرده ۳

پزشکان معتقدند مصرف دارو در زنان باردار یا شیرده باید با دقت بیشتری همراه باشد و حتی المقدور بیمار با درمان غیر دارویی درمان گردد.

کودکت را بشناس ۴

خواندن کتاب و تعریف کردن داستان به کودک شما کمک می کند تا با شخصیتهای مختلف در داستان آشنا شود و از آن شخصیتهایی که به نظرش جذاب و دوست داشتنی است الگو برداری کند.

من مامان چند قلوها ۲

از همان کودکی سعی در مستقل نمودن و جدایی آن ها داشته باشند به طوری که هر کدام درک کنند که شخصیت و هویتی متفاوت دارند.

من مامان چند قلوها ۱

تا سن بلوغ دوقلوها کاملاً وابسته بوده اما به محض نزدیکی به این سن انقلابی عظیم در وجودشان شکل گرفته و موجب می گردد تا هر کدام به استقلال لازم برسند.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۶

معمولا کودکان خردسال مهارت خود را در زبان آنقدر گسترش نداده‌اند که بتوانند آنچه را که درباره تجربیات زندگی خود فکر و احساس می‌کنند در قالب کلمات درآورند.

کودکت را بشناس ۳

به شخصیت کودک تان اجازه دهید آن گونه که هست رشد کند و دیدگاه های شما یا دیگران روی آن تاثیر نگذارد.