جدیدترین مطالب میم مثل ماما

صوت جعبه جمعه

از ریخت و پاش منزل خسته شدید؟ میخواهید که کودکتان نظم را در منزل رعایت کند و شما کمی استراحت کنید.

کودکت را بشناس ۵

یادتان باشد نه تنها شخصیت فرزند شما یگانه است بلکه روشی که شما برای رشد و تکامل شخصیت او به کار می برید هم منحصر به فرد است.

من مامان چند قلوها ۳

به دنیا آمدن چندقلو‌ها چالش‌های پزشکی، تدارکاتی، مالی و احساسی زیادی برای والدین ایجاد می‌کند. اما به معنی افزایش منابع برای کمک به این خانواده‌ها نیز می‌تواند باشد.

کودکت را بشناس ۴

خواندن کتاب و تعریف کردن داستان به کودک شما کمک می کند تا با شخصیتهای مختلف در داستان آشنا شود و از آن شخصیتهایی که به نظرش جذاب و دوست داشتنی است الگو برداری کند.

من مامان چند قلوها ۲

از همان کودکی سعی در مستقل نمودن و جدایی آن ها داشته باشند به طوری که هر کدام درک کنند که شخصیت و هویتی متفاوت دارند.

من مامان چند قلوها ۱

تا سن بلوغ دوقلوها کاملاً وابسته بوده اما به محض نزدیکی به این سن انقلابی عظیم در وجودشان شکل گرفته و موجب می گردد تا هر کدام به استقلال لازم برسند.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۶

معمولا کودکان خردسال مهارت خود را در زبان آنقدر گسترش نداده‌اند که بتوانند آنچه را که درباره تجربیات زندگی خود فکر و احساس می‌کنند در قالب کلمات درآورند.

کودکت را بشناس ۳

به شخصیت کودک تان اجازه دهید آن گونه که هست رشد کند و دیدگاه های شما یا دیگران روی آن تاثیر نگذارد.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۵

در طول عمر احترام از جانب دیگران در نتیجه نمایش شایستگی افزایش می‌یابد. شایستگی به نوبه خود حاصل داشتن فرصت برای تمرین مهارتی که با حس اعتماد به موثر بودن خود همراه است

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۴

با کودک تان به طریقی رفتار نمایید که نمایانگر توجه و احترام به افکار و احساسات او به عنوان یک انسان باشد.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۳

از ۲ تا ۳ سالگی کودکان در حال تغییر روابط خود با سایر افراد می‌باشند. در حالی که در ۲ سالگی اغلب کودکان در مقابل بزرگسالان بیش از کودکان سنین دیگر واکنش نشان می‌دهند.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۲

پیشرفت مهارت‌های حرکتی ظریف که بیشتر بهبود یافته است، موجب استقلال بیشتر کودک می‌گردد. آن‌ها در حال یادگیری تعدادی از مهارت‌ها نظیر درآوردن لباس‌هایشان می‌باشند.

کودک من (۳ تا ۳ و نیم سالگی) ۱

در ۳ سالگی اغلب زبان کودکان از تعداد زیادی انواع کلمات و جملات تشکیل می‌گردد، جملات آنها کامل‌تر و ساختمان جملات آن‌ها بیشتر شبیه به صحبت بزرگ‌ترها است

کودکت را بشناس ۲

اگر والدین در برابر قشقرق های کودک و گریه و زاری هایش تسلیم خواسته او شوند کودک یاد می گیرد که با این کار می تواند به خواسته اش برسد.

کودکت را بشناس ۱

از ۳ تا ۵ سالگی شخصیت فرزند شما رو به تکامل است. مثلا کودک تان هنوز دارد یاد می گیرد که راحت تر احساسات و افکار خودش را در قالب کلمات به دیگران توضیح دهد.

نقش پدر آینده فرزندم ۱

امروزه بيش از هر زمان ديگری مردها خود را مسئول خانواده خود می دانند و بارداری و زايمان همسرشان برای آنها با اهميت است.

کودکم در مهد کودک ۱۰

پدر و مادری که فرزندان شان را بیشتر از دو سال مثلا تا ۵ سالگی تنها با خودشان نگه می دارند از نظر رشد اجتماعی و روابط دیگر برای فرزندشان گرفتاری هایی سنگین بوجود می آورند.

من و کودک بد غذایم ۳

زمانی می توانید ضمن همدلی با او، بگویید: می دانم سیر، پیاز و ... را داخل غذا دوست نداری اما این نعمت خداست باید بخوریم و خدا را شکر کنیم.

من و کودک بد غذایم ۲

وقتی کودک غذا نمی خورد، با تقلید صدا و انجام بازی های کودکانه انگیزۀ او برای غذا خوردن را افزایش دهید.

من و کودک بد غذایم ۱

غذا را با شیوه های خلاقانه ای تزئین کنید. این کار انگیزۀ کودک برای غذا خوردن را افزایش می دهد. برای تزئین می توانید از برش های هویج، خیار و یا برگ های سبزی استفاده کنید.