جدیدترین مطالب میم مثل ماما

لکنت زبان در کودکان ۳۷

در دوره مدرسه نیز به لحاظ ویژگی های آن غالباً لکنت کودک تشدید می گردد. بویژه آنکه در کلاسهای دبستان همکلاسی های کودک بدون ترحم دربرابر تکرار کلمات عکس العمل نشان می دهند.

لکنت زبان در کودکان ۲۶

بديهی است كه ارتباط روزانه شما با كودک و توجه به نحوه گويايی او، شما را قادر می نمايد كه در مورد درک و بيان چگونگی اختلال گويايی فرزندتان به خوبی عمل كنيد.

صوت جعبه جمعه

از ریخت و پاش منزل خسته شدید؟ میخواهید که کودکتان نظم را در منزل رعایت کند و شما کمی استراحت کنید.

لکنت زبان در کودکان ۲۵

آيا وقتی كه او سعی می كند صحبت كند از او نمی خواهيد كه عجله كرده، زود حرفهايش را تمام كند؟ به عبارت ديگر آيا او را به تعجيل در سخن گفتن وادار نمی كنيد؟

لکنت زبان در کودکان ۲۴

به خاطر داشته باشيد كه بيشتر كودكانی كه لكنت دارند، به تدريج خوب شده، بعد از سنين خردسالی به لكنت خود ادامه نمی دهند.

لکنت زبان در کودکان ۲۳

شما بايد تا آنجا كه برايتان مقدور است، وقتی كه راجع به لكنت كودک صحبت می كنيد، سعی كنيد كماكان از اصطلاحات و عبارات توصيفی استفاده كنيد.

لکنت زبان در کودکان ۲۲

يكی از نظريه های بسيار معروف در زمينه لكنت، اين است كه لكنت زبان كودک زمانی شروع می شود كه اطرافيان كودک به گونه ای نسبت به ناروانی های كلامی طبيعی او واكنش نشان می دهند.

لکنت زبان در کودکان ۲۱

پاسخ به اين سؤال كودک كه: «چرا من لكنت دارم؟» يكی از مشكل ترين كارهای شماست. اما شما می توانيد با توضيحی كوتاه، به بهترين نحو ممكن او را قانع نماييد.

اختلال اتیسم ۶

در بعضي از كودكان مشخص شده است كه در بدو تولد نشانه هائي از اُوتيسم را دارا مي باشند ولي اين مورد هم عموميّت ندارد.

اعتماد به نفس ۱

اعتماد به نفس کودک نقش زرهی را در مقابل چالش‌های پیش روی او در همه عمر دارد. آنها شادتر هستند و از زندگی‌شان نیز بیشتر لذت خواهند برد. این گروه از بچه‌ها واقع بین هستند.

اختلال اتیسم ۵

ممكن است رايحه ای كه همه آن را دوست دارند باعث آزار كودک اُوتيستيک بشود و يا اينكه يک مزه معمولی كودک را ناراحت كرده و كودک از غذاهایی كه آن مزه را دارا می باشند بگريزد.

من مامان چند قلوها ۳

به دنیا آمدن چندقلو‌ها چالش‌های پزشکی، تدارکاتی، مالی و احساسی زیادی برای والدین ایجاد می‌کند. اما به معنی افزایش منابع برای کمک به این خانواده‌ها نیز می‌تواند باشد.

اختلال اتیسم ۴

هر شخص اُوتيستيك مانند بقيه افراد جامعه دارای شخصيت مختص به خود است و مانند تمامی افراد خصوصيات خاصی را دارا می باشد.

اختلال اتیسم ۳

ممکن است بین سن والدین و ابتلای کودک به اوتیسم رابطه ای وجود داشته باشد. اعتقاد بر این است که فرزندان والدین بزرگسال بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به این بیماری هستند.

اختلال اتیسم ۲

کودکان مبتلا به اوتیسم در رفتار با دیگران مشکل دارند. زمانی که این کودکان بزرگتر می شوند بعضی از آنها ممکن است علاقه به ارتباط با دیگران داشته و کم تر دچار پریشانی شوند.

من مامان چند قلوها ۲

از همان کودکی سعی در مستقل نمودن و جدایی آن ها داشته باشند به طوری که هر کدام درک کنند که شخصیت و هویتی متفاوت دارند.

کودک منظم من ۱

عده‌ای معتقدند بايد با ترساندن كودک انضباط را به وی آموخت، زيرا به نظر ايشان كودک موجودی طبعاً شرور است. از اين رو بايد او را از ارتكاب به شر و فساد بازداشت.

من مامان چند قلوها ۱

تا سن بلوغ دوقلوها کاملاً وابسته بوده اما به محض نزدیکی به این سن انقلابی عظیم در وجودشان شکل گرفته و موجب می گردد تا هر کدام به استقلال لازم برسند.

اختلال اتیسم ۱

بیماری اوتیسم (درخودماندگی یا Autism) یکی از بیماری های جدی گروه بیماری های رشدی اختلالات طیف اوتیسم بوده که در اوایل دوره کودکی (معمولا قبل از 3 سالگی) ظاهر می شود.

لکنت زبان در کودکان ۲۰

ما اذعان داريم كه برای شما بسيار دشوار است كه نگرانی و احساس تأسف خودتان را، زمانی كه كودك شما با لكنت تقلا می كند، بروز ندهيد.