جدیدترین مطالب میم مثل ماما

ورزش و شیردهی ۲ ورزش و شیردهی ۲

میم مثل مولتی ویتامین میم مثل مولتی ویتامین ۲ سال پیش

هیچ یک از مادران، امتناع کودک از شیر خوردن را بعد از ورزش های ملایم و سبک گزارش نکرده اند.

ورزش و شیردهی

در بعضی کتب همچنین در عقیده عوام آمده است که میزان اسید لاکتیک بعد از ورزش در شیر مادر افزایش می یابد و کودکان میل به شیر خوردن را به همین جهت از دست می دهند و بهتر است مادران حدود ۹۰ دقیقه پس از ورزش، به کودک شیر ندهند ولی تحقیقات نشان می دهد:

این تغییرات و دستوالعمل ها فقط در مورد ورزش های سنگین و بسیار سنگین و حرفه ای است و در شیر مادرانی که ورزش های سبک و متناسب با وزن و موقعیت خود انجام می دهند چنین تغییری حاصل نمی شود. هیچ یک از مادران، امتناع کودک از شیر خوردن را بعد از ورزش های ملایم و سبک گزارش نکرده اند. مادران شیردهی که عادت به ورزش های معمولی و روزانه دارند فقط باید مراقب انرژی دریافتی خود باشند و سعی کنند بعد از ۶ ماه اول شیردهی بیشتر از ۲ کیلو در ماه وزن از دست ندهند. از طرف دیگر مادران ورزشکار اشتهای بهتری دارند سالم تر هستند و دریافت انرژی آنان خیلی کاهش نمی یابد.

اگر مادر وقت کافی برای ورزش ندارد به او حرکات نرمشی را آموزش داد تا در منزل و در کنار کودک بتواند انجام دهد و فعالیت روزمره خود را نیز داشته باشد.

استفاده از سینه بندهای مخصوص شیردهی در طول پیاده روی، دویدن و یا هر نوع ورزش سبک دیگر توصیه می‌شود.منبع: کتاب ترویج تغذیه با شیر مادر تالیف یونیسف

2017-04-12T08:00:00+03:30

مقالات مربوط