جدیدترین مطالب میم مثل ماما

دوران یائسگی۱۹ دوران یائسگی۱۹

میم مثل ماما میم مثل ماما ۱۲ ساعت پیش

راهکارهای کاهش عوارض یائسگی عبارتند از....

در ادامه راهکارهای کاهش عوارض یائسگی میخوانیم...

– مصرف محصولات سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهید زیرا ایزوفلاوون‌های (فیتواستروژن) سویا به واسطه‌ تاثیری كه روی كلسیم دارند از توده استخوانی محافظت می‌كنند (فیتو استروژن‌ها ترکیبات گیاهی هستند که می‌توانند در بدن مشابه استروژن عمل کنند).
– با توجه به ارزش غذایی سویا و فرآورده‌های آن و همچنین ارتباط آن با پوكی استخوان، گنجاندن هفتگی ۲ تا ۴ واحد سویا و فرآورده‌های آن در یک رژیم غذایی مفید است. ۶-۴ هفته پس از شروع مصرف سویا می‌توان اثر آن را مشاهده کرد ( یک واحد سویا معادل یک لیوان شیر سویا، ۲۵ گرم برگه‌های پروتئینی یا یک چهارم یک بسته ۱۰۰ گرمی است).
– در این دوره از زندگی پیشگیری از افزایش وزن بسیار مهم است. اکنون بیش از هر زمان دیگر باید از دریافت بیش از حد کالری اجتناب گردد. از این رو از مصرف غذاهای بسیار چرب و شیرین بپرهیزید.
– از حبوبات بیشتری نسبت به زمان قبل از یائسگی استفاده نمایید زیرا این مواد سبب جذب تدریجی قند به داخل جریان خون می‌شوند و شروع گرسنگی را به تعویق می‌اندازند. این گروه سرشار از فیبر هستند و منبع خوب ویتامین و مواد معدنی از جمله اسید فولیک، ویتامین ب۶ و کلسیم به حساب می‌آیند. از طرف دیگر چون منبع پروتئینی با چربی اندک هستند برای آن دسته از زنان یائسه که مبتلا به چربی خون می‌باشند، مفید است.
– میوه و سبزی بیشتری مصرف کنید. این مواد غذایی دارای فیبر، انواع ویتامین و مواد معدنی بیشتری هستند و بطور طبیعی کم چربی می‌باشند. در این دو گروه غذایی ماده معدنی بنام بور (Boron) وجود دارد که به بدن این امکان را می‌دهد تا استروژن بیشتری بسازد. همچنین بور سبب می‌شود کلسیم کمتری از بدن دفع شود و استخوان‌ها محکم باقی بمانند.
– معمولا منابع غذایی سرشار از ماده معدنی بور حاوی فیتواستروژن نیز هستند از جمله: آلو، آلو خشک، سیب، گوجه‌فرنگی، گلابی، انگور، مرکبات، چغندر، فلفل دلمه‌ای، انواع کلم، کاهو، گل کلم، سویا، پیاز، شلغم و گندم، شنبلیله.منبع: من مامانم

2017-05-10T08:50:00+03:30

مقالات مربوط