جدیدترین مطالب میم مثل ماما

دوران یائسگی۱۶ دوران یائسگی۱۶

میم مثل ماما میم مثل ماما ۲ روز پیش

برای درمان علایم یائسگی، ۳ راهکار را می توان در نظر گرفت. ایجاد تغییر در شیوه زندگی، مصرف دارو وراهکار سوم جراحی.

راهکارهای درمان یائسگی:

برای درمان علایم یائسگی ۳ راهکار را می توان در نظر گرفت.

ایجاد تغییر در شیوه زندگی، مصرف دارو وراهکار سوم جراحی.

۱- تغییر در شیوه زندگی؛ بسیاری از تغییرات به ظاهر کوچک در زندگی در مقابله با علایم یائسگی مفید است. روش های کاهش استرس مانند انجام یوگا، ورزش منظم و رژیم غذایی در بسیاری از موارد درمان طبیعی و موثر یائسگی به حساب می آید.
نتایج بررسی ها نشان می دهد، برنامه غذایی غنی از سویا، سیب، یونجه، گیلاس، سیب زمینی، برنج و گندم برای درمان یائسگی بسیار مفید است.

باید از مصرف نوشیدنی های کافئین دار و مشروبات الکلی پرهیز کرد. خواب به مدت ۷ تا ۸ ساعت در شب، مصرف ویتامین های E،D،C،B و داشتن تنفس عمیق، ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و مصرف آب توصیه می شود.

۲- مصرف مکمل های گیاهی؛ این روش هیچ خطری در پی ندارد و در بیشتر موارد برای درمان تمامی علایم مذکور، موثر است. برای رفع علایم یائسگی به درمان های مختلفی نیاز است و رایج ترین آن استفاده از مکمل های گیاهی است.

استروژن گیاهی از جمله مکمل هایی است که با مصرف آن ترشح هورمون ها تا حدودی تنظیم و کنترل می شود. گیاهان غیر استروژنی با این که فاقد استروژن است اما تولید این هورمون را تحریک می کند و مصرف گیاهان غیراستروژنی یکی از بهترین روش های درمانی علایم یائسگی است زیرا بدن هورمون ها را خود می سازد و نیاز به کمک خارجی ندارد.

۳- داروی شیمیایی و جراحی: می توان گفت این روش پرخطرترین و هزینه برترین درمان است. شایع ترین نوع درمان برای رفع علایم یائسگی HRT یا درمان جایگزین هورمون است که سریع و قوی است.اما متاسفانه، این نوع درمان عوارضی دارد و خطر بروز انواع مختلف سرطان را در زنان افزایش می دهد.

عوارض یائسگی در زنان زیر کمتر است:

زنانی که به طور فامیلی سن شروع قاعدگی و بلوغ آنها دیرتر است.
بانوانی که هرگز ازدواج نکرده اند.
بعد از سن ۴۰ سالگی، زایمان داشته اند.

از لحاظ اقتصادی و مالی از وضعیت خوبی برخوردارند و یا تحصیلات بالایی دارند.

ادامه دارد...


منبع: من مامانم

مقالات مربوط