جدیدترین مطالب میم مثل ماما

خونریزی های دوران بارداری۳ خونریزی های دوران بارداری۳

میم مثل ماما میم مثل ماما ۴ روز پیش

خونریزی در سه ماهه اول بارداری به علل مختلفی انجام می شود که این علل در این پست بررسی می شود.

دلایل دیگر خونریزی در دوران اولیه بارداری شامل:

تغییرات در گردن رحم:

در طول زمان بارداری جریان خون زیادی به سمت گردن رحم وجود دارد در نتیجه داشتن رابطه جنسی در این دوران و یا تست های رحمی باعث ایجاد لکه بینی می شود. این لکه بینی نگرانی در پی نخواهد داشت.

عفونت:

هر گونه عفونت در فضای درونی رحم یا دستگاه تناسلی و یا عفونت ناشی از روابط جنسی (كلامدیا، سوزاک، تبخال) می تواند باعث بروز لکه بینی یا خونریزی، در سه ماهه اول بارداری شود.

خونریزی در سه ماهه دوم و پایانی بارداری:

خونریزی های غیر عادی در اواخر بارداری را باید جدی گرفت، زیرا احتمال وجود ناراحتی در مادر یا جنین می باشد. اگر در طول این دوران خونریزی مشاهده كردید، به پزشک خود حتماً مراجعه نمایید. 

دلایل احتمالی خونریزی در اواخر دوران بارداری:

جفت سر راهی:

این شرایط زمانی پیش می آید كه جفت به سمت پایین متمایل شده و یا جلوی كانال زایمان را می گیرد. البته این اتفاق بسیار نادر است و در حدود ۱ در ۲۰۰ نفر این اتفاق می افتد اما اگر هم این اتفاق بیافتد، باید سریعاً اقدامات مراقبتی انجام گیرد. این نوع خونریزی بدون درد و علامت اتفاق می افتد.

جدا شدگی جفت:

در حدود ۱% از بارداری ها، در زمان قبل یا طول زایمان جفت از دیواره رحم جدا می شود كه برای مادر و جنین خطرناک می باشد. از دیگر علائم جدا شدن جفت، وجود درد در ناحیه زیر شكم و وجود لخته خون در مجرای تناسلی و درد كمر می باشد.

پارگی رحم:

ممكن است به دلیل پاره شدن زخم های دوخته شده در سزارین بارداری قبلی اتفاق بیافتد كه بسیار خطرناک است و نیاز به عمل سزارین فوری می باشد. از دیگر علائم احساس درد و فشار در ناحیه زیر شكم می باشد.

رگ های سر راهی:

در مواقع بسیار نادر در اثر افزایش رگ های خونی در بند ناف و جفت در طول مسیر كانال زایمان، این مسیر را مسدود می كند كه برای جنین خطرناک است زیرا در اثر خونریزی زیاد از جفت و بند ناف ممكن است جنین دچار كمبود اكسیژن شده و خفه شود. از دیگر علائم، ضربان غیر طبیعی قلب جنین و خونریزی شدید است.


منبع: بارداری و زایمان ویلیامز

2017-05-06T08:50:00+03:30

مقالات مربوط