جدیدترین مطالب میم مثل ماما

راه های علاقه مند کردن کودکان به مطالعه ۵۸ راه های علاقه مند کردن کودکان…

میم مثل مدرسه میم مثل مدرسه ۳ روز پیش

دانش‌آموزی که از نظر معلم ناموفق است تقریباً همیشه ناموفق می‌شود و دانش‌آموزی که در نظر معلم موفق است معمولاً طبق پیش‌بینی او به موفقیت دست می‌یابد.

انتظار بالایی داشته باشید.

دانش‌آموزی که ازنظر معلم ناموفق است تقریباً همیشه ناموفق می‌شود و دانش‌آموزی که در نظر معلم موفق است معمولاً طبق پیش‌بینی او به موفقیت دست می‌یابد. اگر با دقت به برخورد معلم با این دانش آموزان توجه کنید الگوهایی را خواهید دید که به‌طورقطع به نتیجه پیش‌بینی‌شده منتهی می‌شود. معلم از دانش‌آموز ناموفق کمتر درس می‌پرسد و این دانش آموزان به‌تدریج، تمایل خود را برای بلند کردن دستشان یا شرکت کردن در امور کلاس از دست می‌دهند؛ اما معلم از دانش‌آموز موفق بیشتر درس می‌پرسد او را تشویق می‌کند که رهبری فعالیت‌ها را در کلاس به عهده بگیرد و عموماً مشوق تلاش‌های اوست.
وقتی والدین یک کودک او را ناموفق ارزیابی می‌کنند، دلایلی بسیار پیچیده‌تر از این دارد، اما به همین نسبت برای کودک ضرر دارد.
اگر می‌خواهید محیط خانه خود را مناسب خواندن کنید، یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی که می‌توانید بردارید این است که به فرزندانتان بفهمانید که از آن‌ها انتظارات بزرگی دارید. طبق تحقیقی که انجام شد بچه‌هایی که در خانواده‌های کم‌درآمد زندگی می‌کردند اما در خواندن موفق بودند والدینی داشتند که از آن‌ها انتظار رفتن به دانشگاه را داشتند. در واقع تقریباً همه تحقیقاتی که نقش والدین را در موفقیت بچه‌ها در خواندن بررسی می‌کنند، نشان می‌دهند که برخورد والدین با امور آموزشی و موفقیت‌های بچه‌ها، بسیار مهم‌تر از موقعیت اقتصادی – اجتماعی خانواده آن‌هاست.منبع: کتاب 50simple things you can do to raise a child who loves to read

2017-05-07T06:01:28+03:30

مقالات مربوط