جدیدترین مطالب میم مثل ماما

تاریخچه برند Burberry بربری ۱ تاریخچه برند Burberry بربری ۱

میم مثل مد میم مثل مد ۲ ماه پیش

طراحی های چهارخانه معروف این برند و آن شوالیه سوار بر اسب لوگویش همواره مورد توجه شیکپوش ها واقع شده است.

تاریخچه برند Burberry بربری

در آگوست ۱۸۳۵ توماس بری در نزدیکی شهر لندن متولد شد. کسی در آن موقع فکر نمی کرد که این نوزاد کوچک چه آینده درخشانی در زمینه هنر و طراحی رقم خواهد زد.
از آنجایی که او علاقه زیادی به پارچه ها داشت، بالاخره در نوجوانی به یک پارچه فروشی رفت و همان جا خودش را در دنیای پارچه ها غرق کرد.
بعد از مدتی که در آنجا مشغول بود، در سال ۱۸۸۵، خودش یک پارچه فروشی کوچک باز کرد و در مغازه خودش مشغول به کار شد.
او در اوایل کارش چنان پیشرفتی نداشت و فروشگاهش کمتر به چشم مردم می آمد. به همین منظور او شروع کرد تا به نیاز های مردم فکر کند و آنچه مردم نیاز داشتند اما در بازار نبود را پیدا کند.
آب و هوای لندن همیشه ابری و بارانی بود، مردم بارانی های پلاستیکی به تن می کردند و همین امر بیماری های روماتیسمی را افزایش می داد. خود او نیز مبتلا بود. به همین منظور به فکر فرو رفت تا بارانی را طراحی کند که علاوه بر خاصیت خیس نشدن، مانع از تنفس پوست نیز نشود.
بنابراین پارچه مقاوم و جدید «گاباردین» را در سال ۱۸۸۰ ابداع نمود و با این کار به شهرت زیادی رسید.
موفقیت های او باعث شد که در سال ۱۸۹۱ شعبه دوم بربری در لندن افتتاح شود. در میان طرفداران برند او خانواده سلطنتی انگلیس و ارتش نیز دیده می شدند. فرماندهان و سربازان ارتش بریتانیا در جنگ جهانی اول لباس‌ های ضدآب بربری مانند بارانی و ترنچ کت (Trench Coat) معروف بربری را به تن می‌کردند.

کاپیتان روآلد آموندسن نروژی که برای نخستین بار پا به قطب جنوب گذاشت برای سفرهای اکتشافی خود از لباس‌ های بربری استفاده کرد. در دنیای هالیوود نیز، همفری بوگارت نیز در فیلم کازابلانکا یک بارانی بربری بر تن کرده بود.

ادامه دارد...منبع: خبر نو

Shares

مقالات مربوط