جدیدترین مطالب میم مثل ماما

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر ۲ عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر…

میم مثل مد میم مثل مد یک ماه پیش

گاهی شما برای خرید یک عطر خوشبو هزینه‌ زیادی را پرداخت می‌کنید اما پیش از آنکه به قرار یا مهمانی مورد نظرتان برسید اثری از آن عطر خوشبو نیست! چرا!

۳- تاثیر فصل:

اقلیمی که شما در آن زیست می‌کنید در انتخاب عطر و در میزان بویایی آن کاملا موثر است. هوای سرد عطر گل‌ها را بهتر نگه می‌دارد و به همین دلیل است که عطرهای مبتنی بر آب و هوای استوایی در زمستان یا پاییز شمیمی متفاوت از خود بروز می‌دهند و زود بویشان از بین می‌رود و برعکس عطرهای سبک‌تر در فصل تابستان یا بهار ماندگاری بیشتری دارند. گرما و رطوبت همچنین بویی که به مشام می‌رسد را تغییر می‌دهند، زیرا گرما باعث تبخیر سریعتر اسانس می شود و رطوبت شما را کمی شیرین‌تر می‌کند، پس ترکیب این دو نتیجه‌ای متفاوت حاصل خواهند کرد.

۴- عطر را کجای بدن اسپری کنید بهتر است؟

مکانی که عطر را اسپری می‌کنید در ماندگاری آن تاثیری مستقیم دارد. اگر می‌خواهید عطرتان ملایم‌تر به مشام برسد آن را به موها یا لباس‌تان اسپری کنید. این کار عطر را سر تا سری پخش می‌کند و ماندگاریش هم از اسپری بر روی نقطه‌ای از پوست بدن بیشتر است. البته نقاطی که نبض‌تان در آن می‌زند مثل گردن، مچ و داخل آرنج به دلیل گرمایشان کمک می‌کند بوی عطر خیلی سریع‌تر متصاعد شود و در طول روز قابل استشمام باشد.

۵- فرمولاسیون عطر

میزان روغن موجود در فرمول عطر در ماندگاری آن بسیار موثر است. عطر‌ها بیشترین میزان روغن و ماندگاری را دارند پس از آن ادوپرفیوم‌ها و سپس ادوتویلت‌ها که روغن کمتر و آب و الکل بیشتری دارند و به همین دلیل ماندگاریشان کمتر است.

۶- رطوبت پوست

اگر پوست خشکی دارید عطر بر روی بدنتان آن طور که انتظار دارید ماندگار نخواهد بود. اما دلیلش چیست؟ خشکی پوست باعث می‌شود عطر سریعتر تبخیر شود و اثری از آن باقی نماند. برای اثر بخشی بهتر پیشنهاد می‌شود پیش از اسپری عطر از لوسیون بدن غیر معطر یا روغن جوجوبا استفاده کنید، با این کار علاوه بر بالا بردن ماندگاری عطر، رایحه‌ی آن نیز دست خوش تغییر نخواهد شد.

۷- عطر را چگونه می‌زنید؟

آیا شما پس از آنکه به مچ دست تان عطر زدید آن‌ها را به هم می‌مالید؟ پس لطف کنید و از این پس دیگر این کار را نکنید. اسانس‌های مختلف با ترکیبات پیچیده به صورت لایه‌ای بر روی هم قرار گرفته‌اند (و یکی از دلایل گرانی عطرها همین است) مالش مچ‌ها بر روی یکدیگر هم گرما تولید می‌کند و هم ساختار عطرها را می‌شکند و مانع بروز عطرها به ترتیب درنظر گرفته شده می‌شوند و همین امر ماندگاری را کوتاه می‌کند، اگر در این کار الزامی دارید خیلی آهسته چند ضربه آرام بر روی محل اسپری عطر بزنید.منبع: وبلاگ مديسه

مقالات مربوط