جدیدترین مطالب میم مثل ماما

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر ۱ عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر…

میم مثل مد میم مثل مد ۲ ماه پیش

گاهی شما برای خرید یک عطر خوشبو هزینه‌ زیادی را پرداخت می‌کنید اما پیش از آنکه به قرار یا مهمانی مورد نظرتان برسید اثری از آن عطر خوشبو نیست! چرا!

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر

گاهی شما برای خرید یک عطر خوش‌بو هزینه‌ زیادی را پرداخت می‌کنید اما پیش از آنکه به قرار یا مهمانی مورد نظرتان برسید اثری از آن عطر خوشبو نیست! ممکن است عطر مورد نظرتان تقلبی باشد و خیلی زود نت‌هایش را از دست بدهد، اما این همه‌ی ماجرا نیست. خیلی اوقات اشتباهات ما در نگهداری از عطرها این بلا را سر عطر می‌آورد. 

پیش از شروع برشمردن عوامل ماندگاری بوی عطر بگذارید رازی را با شما در میان بگذارم، آن‌هایی که حرفه‌ای‌تر عطر می‌خرند و خبره‌ی این کارند برای خرید عطر خیلی عجول نیستند، به شما پیشنهاد می‌کنم وقتی قصد خرید عطر دارید حتی اگر از پیش آن برند را به خوبی می‌شناسید با مراجعه به مغازه‌ عطرفروشی عطر را تست کنید و بی‌آنکه چندان به تعریف‌های فروشنده توجه نمایید اجازه دهید عطر خود ببوید! و تصمیم خرید را به روز بعد موکول کنید و از فروشنده خداحافظی کنید. عطرها تمام رایحه‌ خود را در همان آغاز کار آشکار نمی‌سازند و اصطلاحا دارای نُت‌های آغازین، میانی و پایانی هستند (نت پایه) که هر کدام بسته به کیفیت ساخت و مواد اولیه ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. چیزی که برای شما بیشتر باید حائز اهمیت باشد نت‌های میانی و پایانی عطر است. اگر نت‌های عطر مورد نظرتان را پسندیدید مجدد به مغازه‌ عطرفروشی مراجعه کنید و آن عطر را خریداری نمایید.

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری عطر:

۱- مکان نگهداری عطر:

گرما و نور مستقیم خورشید تاثیر زیادی در مانایی بوی عطر دارند، گرما می‌تواند مایع عطر را اکسید کند و ترکیب آن را دست‌خوش تغییر کند. سعی کنید عطرهایتان را در جای تاریک و خنک نگهداری کنید تا همانند روز اول کیفیتش را حفظ کند. اگر هم دنبال راه ساده‌تری هستید آنها را در جعبه‌های ارجینال‌شان نگهداری کنید.

۲- عطرتان از کدام خانواده است؟

همه‌ اسانس‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند و ماندگاری شان هم یکسان نیست. هر عطری در خود ترکیبی از چند اسانس دارد که به عنوان نُت پایه شناخته می‌شود. عطرهایی که با اسانس پایه‌ چوب (Woody) و یا مدیترانه‌ای (چایپر) ساخته می‌شوند معمولا بالاترین درجه ماندگاری را دارند.

ادامه دارد...منبع: وبلاگ مديسه

مقالات مربوط