جدیدترین مطالب میم مثل ماما

نقش پدر آینده فرزندم ۲ نقش پدر آینده فرزندم ۲

میم مثل مشاور مادر و کودک میم مثل مشاور مادر و کودک ۲ ماه پیش

اكثر آقايان به محض اينكه دردهای خانم باردار آغاز می شود او را به زايشگاه می برند. دليل آن هم حس ترس و ندانستن اين موضوع است كه چه بايد بكنند.

در ادامه توصیه هایی به پدران آینده می خوانید:

- اگر احساس پدرانه نداريد خود را سرزنش نكنيد

اكثر آقايان بعد از فارغ شدن همسرشان و ديدن و به آغوش كشيدن فرزندشان احساس پدر بودن می كنند. جنين برای مردان قابل‌ لمس نيست و تا زمانی كه به دنيا نيامده تنها يک مفهوم است. اگر در دوران بارداری همسرتان احساس پدر بودن نمی كنيد، خود را مواخذه نكنيد. چشيدن اين احساس شيرين را به روز بعد از زايمان موكول كنيد.

- به محض آغاز اولين دردها همسرتان را به بيمارستان نبريد

اكثر آقايان به محض اينكه دردهای خانم باردار آغاز می شود او را به زايشگاه می برند. دليل آن هم حس ترس و ندانستن اين موضوع است كه چه بايد بكنند. بهتر است به خانم خود اعتماد كامل داشته باشيد و اگر او فكر می كند هنوز موقع زايمان فرا نرسيده به اجبار او را به بيمارستان نبريد. تنها ماندن او در زايشگاه تحمل درد را سخت‌تر می كند.

- خيلی به حرف اطرافيان گوش ندهيد

در دوران بارداری و به ويژه نزديک شدن به زمان زايمان ممكن است اطرافيان نصايح مختلفی به شما بكنند. كاملا طبيعی است كه هر فردی تجربيات خاص خود را داشته باشد. به جای مشورت گرفتن از اطرافيان همسرتان را تحت نظر يک پزشک قرار دهيد تا دوران بارداری و زايمان سالم و راحتی را تجربه كند. 

- دوربين را همراه تان نبريد

برخی خانواده‌ها از زايشگاه تقاضا می كنند از عمل سزارين و تولد فرزند فيلمی تهيه كنند. بعد از زايمان نيز همه به دنبال عكس و فيلم گرفتن از نوزاد تازه متولد شده هستند. بهتر است به جای اين كارها، دوربين را در خانه بگذاريد و با بيان جملات عاطفی به همسرتان، اين لحظات را در ذهن خود و او ثبت كنيد. 

ادامه دارد...منبع: من مامانم

Shares

مقالات مربوط